Vánoční turnaj ve streetballu a soutěž Silák školy (21. prosince 2023)

Ve čtvrtek 21. 12. 2023 se v prostorách tělocvičny uskutečnil již tradiční vánoční turnaj ve streetballu o „vánočního kapra“ a silové klání Silák školy. O hlavní cenu, tedy perníkového kapra a putovní pohár, se na naší škole hrálo už po dvaadvacáté; silové klání se konalo již potřetí.

Vyučující tělocviku zajistili ve spolupráci se žákyněmi naší školy hladký průběh turnaje i silového klání. Během akce bylo zajištěno občerstvení a hrálo se o hodnotné ceny včetně pohárů. Turnaje se zúčastnilo 6 družstev, která byla rozlosována do dvou skupin po třech. Své vítězství z loňského roku obhájila třída 4.EB, jež ve finále porazila třídu 3.EA. Je vidět, že nám z řad 1. ročníků vyrůstá silná konkurence pro příští turnaje, jelikož o 3. místo se utkali zástupci 1.S a 1.EE. V tomto souboji nakonec zvítězila třída 1.S.

O titul „Silák školy“ bojovalo 10 žáků napříč všemi ročníky. Po opravdu úctyhodných výkonech všech zúčastněných se vítězem stal Jakub Čermák ze 3.EB, který tak obhájil prvenství z loňského roku a získal putovní pohár i pro příští rok.

Jsme velice rádi, že tato tradice na naší škole dále pokračuje a každý rok k ní něco malého přidáváme.

(Mgr. Radek Mach, Mgr. Tomáš Bican, Mgr. Jan Fučík)