Proč k nám?

Zajímá tě technika? Jsi zvídavý typ, který chce vědět, jak funguje jeřáb, převodovka nebo počítač, jak se vyrábí elektrická energie a jakou cestou se dostane až do zásuvky? V tom případě je naše škola pro tebe ta pravá! Můžeš si vybrat ze čtyř technických oborů, kde tě připravíme nejen na složení maturitní zkoušky, ale i na další studium na VŠ nebo na tvé budoucí zaměstnání.

Dobré jméno,
skvělá pověst

Naše škola se vzdělávání věnuje již 110 let. Za tu dobu jsme nasbírali nenahraditelné zkušenosti.

Škola pro budoucnost

Zaměřujeme se na současné trendy od výpočetní techniky až po robotiku. Velký důraz je u nás kladen také na udržitelnost a ekologii.

Zlaté budějovické ručičky

Studentům poskytujeme excelentní praxi. Naši absolventi nacházejí okamžité uplatnění ve firmách jako E.ON Česká republika, s. r. o., ČEZ, a. s., či ČEPS, a. s. Zaměstnavatelé si často vyhlédnou studenty již v průběhu studia.

Připravíme tě do života

Naši žáci mají velkou úspěšnost u maturitních zkoušek. Každoročně kolem 90 % našich absolventů je přijato na VŠ jako ČVUT, VUT, ZČU, VŠTE a další.

 

Neseď pořád jen ve škole

Nabízíme celou řadu odborných exkurzí. Na vybrané žáky čeká i 14denní stáž v rámci Erasmu ve Velké Británii, Finsku, Portugalsku či Slovinsku.

Praxe přímo ve firmách

Žáci 2. a 3. ročníků absolvují povinnou 14denní praxi ve firmách.

Volnočasové aktivity, sportovní kurzy

U nás se jeden ani nestihne nudit! Nabízíme celou řadu zájmových aktivit (horolezectví, 3D tisk a mnoho dalších).

Máš rád sport? Tak to se můžeš těšit na lyžařský a cykloturistický kurz.

spssecb dukelska alesova ceske budejovice min - Proč k nám?

Zajímá nás tvůj názor

Klademe velký důraz na to, aby naši žáci byli nejen vzdělaní a zruční, ale také zodpovědní a svobodomyslní. Zakládáme si na tom, že se žáci podílejí na chodu školy i pořádání mimoškolních aktivit. V rámci školní rady mají žáci možnost vyjadřovat se k fungování školy a předkládat své nápady.

 

Více informací o studiu a oborech

Přesvědč se sám

Jak to u nás vypadá? Jak probíhá výuka? Co jinde nenajdeš? Pokud stále hledáš odpovědi na své otázky, není nic jednoduššího než se k nám vydat osobně. Přijď na prohlídku školy a poslechni si veškeré informace od našich zaměstnanců.

Dny otevřených dveří

St 16. 10.

Den otevřených dveří (16:00–18:00)

St 27. 11.

Den otevřených dveří (16:00–18:00)

So 11. 1.

Den otevřených dveří (9:00–12:00)

St 12. 2.

Den otevřených dveří (16:00–18:00)

Nevyhovují-li ti uvedené termíny, je možné dohodnout individuální termín telefonicky.

Virtuální prohlídka školy

Studenti o nás mluví dobře

Po maturitě mohu jít studovat vysokou školu a nebo jít pracovat a být i tak úspěšný. To mi přijde dobré, protože málo který uchazeč ví, jestli bude chtít jít studovat vysokou školu nebo ne. I když na začátku střední bych chtěl jít studovat vysokou školu, tak průběhu střední většina nás dospívá a měníme a s tím i naše názory.
Anonymní student
Vidím to velmi pozitivně. Věřím, že tato škola mě velmi dobře připraví na vysokou školu. Kdyby náhodou nevyšla vysoká věřím, že díky této škole najdu i tak dobré uplatnění a hlavně budu mít veliké znalosti v oboru.
Anonymní student
Myslím si, že v mém případném dalším růstu bude vzhledem k prestiži školy její absolvování mít větší váhu než případné vystudování jiných středních škol v oboru.
Anonymní student
Po střední bych chtěl studovat na vysoké škole a pak nejspíš zkusit podnikat, to ještě přesně nevím. Určitě ale budu mít v budoucím zaměstnání díky naší škole dobré postavení a na vysoké škole budu mít oproti gymnazistům výhodu v odborných předmětech.
Anonymní student
Vzhledem k tomu že jsem ještě zažil 4 roky strojírenského drilu, tak především velká znalost v oboru, oproti studentům z jiných škol.
Anonymní student
Studium na SPŠ SE bude pro mě velký přínos do budoucna, protože budu mít větší výběr práce či Vysoké školy.
Anonymní student
Z této školy vyjdu jako “hotový člověk” a můžu pracovat prakticky kdekoliv.
Anonymní student
Chtěl bych pokračovat studiem na ČVUT a myslím si, že mě na toto studium SPŠ SE dokonale připraví.
Anonymní student
Máme poměrně dobrý kolektiv, kvalitní zázemí v podobě kmenové třídy, která je dle mého jedna z lepších učeben na škole, a férového třídního učitele.
Anonymní student
V naší třídě mám dobrý vztah v podstatě se všemi a je u nás spousta bezva lidí, z nichž jsem se s mnohými opravdu dobře spřátelil a jsme super parta, která si navzájem pomáhá, směje se i reptá, když je opravdu hodně práce. Taky je u nás pár lidí, které zrovna moc nemusím, ale tak je to všude. A samozřejmě, máme u nás i dvě holky, což je velmi důležité:).
Anonymní student
Volba byla správná, ve všem mi vycházejí vstříc a do budoucna mám široký výběr práce a oborů, na které se můžu dále specifikovat.
Anonymní student