Okresní kolo ve florbalu (9. prosince 2022)

Dne 9. 12. 2022 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola ve florbalu ve sportovní hale v Hrdějovicích. V naší skupině byla tři družstva: naše škola, Integrovaná střední škola stavební (ISŠS) a Gymnázium J. V. Jirsíka (GJVJ).

V prvním zápase jsme se utkali s favorizovaným týmem GJVJ. Zápas byl od samého začátku plný emocí a odhodlání, které vyústilo v nerozhodný stav 3:3. V dalším zápase se utkali žáci ISŠS a GJVJ. GJVJ zvítězilo v poměru 5:2. Na základě tohoto výsledku byla „postupová matematika“ jasná. Pokud chtějí naši chlapci pomýšlet na postup, musí porazit stavaře o více než tři góly. Do rozhodujícího utkání jsme vstoupili velmi dobře – hned během prvních minut jsme dali „uklidňující gól“. Ten nás nicméně uklidnil možná až příliš. Soupeř totiž vzápětí vyrovnal a my jsme se začali bát o výsledek. Po prvním poločase jsme se do hry znovu opřeli a dvěma rychlými góly jsme se přiblížili kýženému postupu. Náš tlak na soupeře sice narůstal, ale bohužel jsme příležitosti nevyužili a místo toho jsme dostali další gól. Tímto se naše postupové naděje definitivně rozplynuly. Okresní kolo vyhrál tým GJVJ, kterému jsme sportovně poblahopřáli.

I přes neúspěch děkujeme týmu SPŠSE za hezký výkon a reprezentaci naší školy!