Krajské finále ve florbale (únor 2022)

1. února proběhlo v Hrdějovicích krajské finále ve florbale. Akce se zúčastnilo šest škol, které hrály vždy ve dvou tříčlenných skupinkách. V prvním zápase jsme porazili Jindřichův Hradec 6:0; ve druhém utkání jsme sehráli vyrovnané utkání s Pískem 1:1.

Abychom zjistili, zda postoupíme do finále, museli jsme počkat na výsledek zápasu mezi Jindřichovým Hradcem a Pískem. Utkání skončilo stejně jako náš souboj s Jindřichovým Hradcem, tj. 6:0 pro Písek. O postupu do finále tedy nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy. Náš brankář Matěj Brabenec chytl písecký třetí nájezd a naši hráči David Camrda, Jakub Niček a Ondřej Vondra proměnili své nájezdy, a tak jsme se mohli radovat z postupu do krajského finále.

Ve finále jsme ale narazili na nekompromisní Gymnázium Tábor. Kluci běhali, co jim síly stačily, hráli se soupeřem „natěsno“, ale i přesto jsme po 90 vteřinách prohrávali 3:0. Poločas skončil 5:0. Druhý poločas jsme sice vyhráli 2:1, ale konečný výsledek jsme již nezvládli obrátit. I tak jsme se ale mohli radovat z titulu vicemistr Jihočeského kraje.

Týmu SPŠSE – ve složení Jakub Niček, Ondřej Lavička, Jan Hyánek, Jindřich Zettner, Ondřej Vondra, David Camrda, Matěj Brabenec, Matěj Beniačik, Jakub Lakomý a Václav Schneider – gratulujeme ke krásnému druhému místu a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy!

0b7708a8092f43130c6b211e57ac8e19decb3505 - Krajské finále ve florbale (únor 2022)