Trénink formule ČVUT očima studentů

Dne 14. 10. 2022 se mohli vybraní žáci druhého ročníku naší školy zúčastnit akce „Trénink formule ČVUT“. Tato akce se konala v Českých Budějovicích v ulici Karolíny Světlé na autocvičišti UAMK.

Studenti ČVUT nám představili svou formuli, kterou si sami navrhli a zkonstruovali. Také jsme měli prostor pro dotazy. Zhlédli jsme několik komentovaných prezentací, které se týkaly konstrukce formule, motoru, pneumatik a aerodynamiky. „Od druhu pneumatik se odvíjí celé sestavení formule, “ řekl pilot a student ČVUT. Nejzajímavější byla informace, že formule obsahuje hybridní systém s elektrickými motory, které jí pomáhají při výjezdech ze zatáčky.

Představená formule je pravděpodobně jediná formule hybrid na celém světě. Byla týmem navržena jako pátá v pořadí a je ze všech dosud sestavených nejrychlejší. Tým s touto formulí závodí po celé Evropě.

Skupina našich studentů byla rozdělena na tři stanoviště, odkud jsme mohli sledovat rychlou jízdu formule. Během celého programu jsme měli možnost si jízdu ve formuli i vyzkoušet, ale jen na připraveném simulátoru. Do kokpitu formule jsme se zatím nedostali, možná až v budoucnu jako studenti ČVUT.

Na závěr akce jsme losovali a výherci si odnesli například vrtačku či trička od sponzorské firmy Robert Bosch, spol. s r. o., která akci organizovala a financovala

Jan Piskáček, Adam Nechvátal (2.EB)

8153ae18b001544fac9210031b4af1b5fb4bdbf0 - Trénink formule ČVUT očima studentů

91a7b511eced231e5d0ef7f06f0c80c291518a2c - Trénink formule ČVUT očima studentů