Talent Jihočeského kraje za rok 2023 (20. února 2024)

Dne 20. 2. 2024 se uskutečnilo slavnostní předávání cen žákům základních a středních škol, kteří byli oceněni v každoročně konané anketě Talent Jihočeského kraje.

Do této soutěže, v níž se hodnotí nejlepší žáci ve dvou věkových kategoriích a v řadě různých oborů (kultura, humanitní vědy, umění, technika), mají možnost nominovat své studenty samotní pedagogové. Celou anketu organizuje Dům dětí a mládeže České Budějovice pod záštitou Jihočeského kraje a města České Budějovice.

Vrcholem celé ankety je slavnostního večer, na kterém jsou předána ocenění nejúspěšnějším žákům, které na základě jejich dosažených školních, ale hlavně mimoškolních aktivit vybrala odborná komise (složená vždy z odborníků na danou problematiku).

Naši pedagogové nominovali celkem 5 žáků, a to pochopitelně v technické kategorii. V této kategorii se za celý kraj sešlo celkově 15 nominací. Na základě rozhodnutí odborné komise se slavnostního vyhlášení zúčastnili tři naši žáci. Na 3. místě se umístil Miroslav Sojka (3.EA), 2. místo obsadil Matěj Kopeček (3.EA) a vítězem se stal Denis Majrich (rovněž ze třídy 3.EA). Ocenění jim předal náměstek primátorky města České Budějovice, pan JUDr. Ing. Tomáš Bouzek.

Naši žáci tak navázali na tradici z minulých let, kdy se některý z námi nominovaných studentů vždy umístil na jednom z prvních třech míst.

Oceněným studentům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy!

(Ing. Lubomír Krejsa)