Suit-up den

Na úterý 13. 10. 2020 připadl mezinárodně uznávaný Suit-up den.
V tento čas se na mnoha školách studenti i učitelé oblékají do slavnostního oblečení a na chvíli své všední školní životy proměňují v čistě noblesní záležitost. Letos však datum připadlo na období, kdy do školy přišli jen někteří studenti na praktické vyučování a kdy ostatní museli zůstat doma a učit se distančně. Přesunuli jsme proto i tuto událost do distančního, online prostoru. A tak vznikla akce: Suit-up den – online challenge. 
 
Někteří studenti (3.EB) se stačili domluvit ještě před uzavřením školy pro teoretickou výuku a přišli ve slavnostním již předchozí pátek. Jiní (4.EA) se zase dohodli a sváteční oděv volili pro příchod na úterní praktické vyučování. Dne 13. 10. se zapojili také někteří učitelé a nepedagogičtí pracovníci, kteří tak jindy běžné úterý strávili ve slavnostním outfitu. Velká část studentů a studentek přijala online výzvu. Doma se oblékli do svátečního a napsali povzbudivý vzkaz svým spolužákům. V rámci akce se v domácím prostředí vyfotily i češtinářky, které pro své svěřence rovněž sepsaly povzbudivé vzkazy.
 
Výsledné fotografie si můžete prohlédnout zde: https://padlet.com/pavlinasustrova880/kdc76j3txjkyxm9h
 
Nutno dodat, že se jedná o obrázky velmi cenné, které si zaslouží velký obdiv. Studenti neváhali věnovat svůj čas výběru vhodného oblečení, tvorbě vzkazu a následné stylizaci fotografie. Každý pojal fotku čistě po svém, avšak většinou se společným záměrem – povzbudit ostatní spolužáky v této nelehké době.
 
Děkujeme.
 
Mgr. Pavlína Šustrová
 
0258e79d039acc66e7dd4bab9cf837661a684e75 - Suit-up den