Studenti se těší na pracovní stáže v Málaze

I v roce 2024 vyrazí několik našich studentů do zahraničí v rámci programu Erasmus+. V dubnu čeká osm vybraných studentů ze 3. ročníků čtrnáctidenní stáž v Málaze. Od poloviny června do poloviny září se pak dva studenti 4. ročníků (v té době již absolventi naší školy) zúčastní dlouhodobé pracovní stáže rovněž ve španělském městě Málaga.

V rámci praktického vzdělávání se osm našich studentů chystá vydat v termínu od 15. do 26. dubna 2024 do slunné Málagy na pracovní stáž. Ta studentům umožní ověřit své dosavadní znalosti a získat cenné dovednosti v praxi, jež budou nepochybně přínosem pro jejich budoucí kariéru. Společně se studenty pojedou dva naši vyučující – Mgr. Jiří Ploch, který bude zajišťovat doprovod studentům, a Mgr. Daniela Marková, která jede do škol v rámci job shadowing. Tato forma odborného stínování jí umožní nahlédnout do místního školského systému a získat inspiraci pro další rozvoj výuky na naší škole. Na závěr stáže obdrží naši studenti prestižní dokument Europass, který potvrdí jejich získané zkušenosti a dovednosti, čímž jim následně poskytne významnou výhodu na trhu práce.

Další dva studenti se rozhodli pro dlouhodobou pracovní stáž, jež jim otevře nové možnosti a nabídne hlubší pohled do pracovního prostředí. Jejich stáž proběhne rovněž ve firmách v Málaze, a to v období od poloviny června do poloviny září 2024. Díky délce pobytu budou mít skutečně možnost ponořit se do denní rutiny a získat neocenitelné zkušenosti.

Erasmus+ mobility poskytují našim studentům nejen jedinečnou možnost zdokonalit své znalosti a dovednosti (technické, jazykové), ale také podporují mezinárodní spolupráci a kulturní výměnu. Věříme, že tato zkušenost zanechá v našich studentech trvalý dojem a přispěje k jejich osobnímu a profesnímu růstu.

Šťastnou cestu a bezpečný návrat domů!

Více informací o mobilitách najdete v sekci Erasmus+. Přečíst si zde můžete i o naší první čtrnáctidenní stáži v Málaze a o loňské dlouhodobé stáži v Córdobě.

(Mgr. Tomáš Rolínek)