Soutěž elektroniků ve firmě Rohde & Schwarz závod Vimperk, s. r. o. (17. března 2022)

Po covidové přestávce firma Rohde & Schwarz, s. r. o. opět uspořádala soutěž v sestavení a oživení elektronického zařízení. Tentokrát se jednalo o MP3 přehrávač. Naše škola do Vimperku vyslala dva týmy složené ze studentů třetích ročníků.

Vlastní soutěži předcházela podrobná a velice zajímavá prohlídka výroby. Firma Rohde Schvarz, s. r. o. je totiž na špičkové světové úrovni, co se týče výroby vysokofrekvenčních elektronických celků. Některé z koncových výrobků (například vf osciloskopy) produkuje právě závod ve Vimperku. 

Po prohlídce byla zahájena samotná soutěž. Naši studenti výrobek sice sestavili, ale dostali se do časové tísně, takže nestihli jeho oživení. To se podařilo později, ale bohužel již bez možnosti započtení do výsledků. Spolu s několika dalšími týmy jsme tak obsadili střed výsledkové listiny. Výrobky skončily ve vlastnictví jednotlivých týmů. 

Celá akce – od soutěže přes občerstvení až po oběd v závodní jídelně – byla zorganizována na výbornou. Pokud se soutěž bude konat i příští rok, určitě se rádi zúčastníme.