Ozubená 14 míří do finále aneb Krajské kolo v softballu (5. května 2023)

Po obrovském úspěchu z loňského školního roku, kdy se naše škola umístila na výborném třetím místě v celorepublikovém finále, jsme se i letos přihlásili do krajské soutěže v softballu, která se konala 5. 5. 2023 v kampusu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

V prvním utkání nám los přidělil Biskupské gymnázium J. N. Neumanna. V utkání hraném na 30 minut jsme se hned v první směně ujali vedení 2:0. V další části hry BIGY snížilo stav na 2:1. Ve třetí směně naši žáci zaveleli k útoku a bezchybnou hrou na pálce získali 5 bodů v řadě a navýšili své vedení na 7:1. Dohrávka poslední směny již zvrat nepřinesla, a tak jsme úvodní střetnutí vyhráli 7:1.

Po jednozápasové pauze nás čekalo střetnutí se Střední zdravotnickou školou, České Budějovice. Během první směny získala obě družstva po dvou bodech. V následujících dějstvích byla znát nervozita na obou stranách, jelikož již v tomto utkání se hrálo o vysněný postup na mistrovství ČR středních škol. Našim hráčům unikly dvě bodové šance, kdy při zaplněných metách měli možnost skórovat, ale kýženého bodu nedosáhli. To se jim podařilo změnit až v posledním dějství, kdy soustředěnou hrou dokázali výsledek překlopit na svou stranu třemi body v řadě. Konečný stav zápasu byl tedy 5:2. Tento výsledek nám již zajišťoval postup do finálového turnaje MČR, ale kluci se s ním nehodlali spokojit a do konečného zápasu vkročili s odhodláním zvítězit v celém krajském kole.

V posledním zápase nám byl soupeřem zatím neporažený tým Gymnázia Trhové Sviny. Na našich hráčích bylo vidět, že nervozitu z předešlých zápasů již nechali za sebou a krok po kroku přebírali otěže utkání. Výsledek 7:0 již hovoří za vše.

V silné konkurenci jihočeských středních škol se nám podařilo postoupit na finálový turnaj školních lig středních škol, který se uskuteční v Kostelci nad Orlicí. Společně s učiteli tělocviku Mgr. Radkem Machem a Mgr. Tomášem Bicanem naši „ozubenou 14“ chválíme, děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí do finále!

4a1106816bb8997fc457db53f1c8a20329de2706 - Ozubená 14 míří do finále aneb Krajské kolo v softballu (5. května 2023)