Okresní kolo Subterra Cup aneb vítězná SPŠSE

25. listopadu 2021 se naši žáci zúčastnili okresního kola florbalového Subterra Cupu, které se konalo ve sportovní hale v Hrdějovicích.

Naši reprezentanti nejprve svedli souboj s Gymnáziem Jírovcova – favoritem soutěže. Na začátku zápasu jsme sice prohrávali 0:1, ale nakonec náš tým vyhrál 6:2. Ve druhém utkání jsme změřili síly se Střední průmyslovou školou stavební. Na začátku jsme opět prohrávali 0:1, ale nakonec se nám podařilo vstřelit dva góly a zápas obrátit.

Ve finále jsme se utkali se Střední školou obchodní. Nejprve jsme se – poprvé v tomto turnaji – ujali vedení 1:0. Naší herní strategií bylo útočit v pěti hráčích a bránit ve čtyřech. Kvůli malé nepozornosti se soupeřům podařilo srovnat na 1:1, ale závěrečná minuta zápasu byla opět v naší režii a my se tak nakonec mohli těšit z výsledku 2:1.

Tým SPŠSE vedli žáci 4. ročníků a byl doplněn o žáky 3., 2. a 1. ročníků, kteří ale byli důležitou součástí týmu. Na vítězství se podíleli: Matěj Brabenec, Jan Brom, David Camrda, Matěj Hladík, Jan Hyánek, Jakub Lakomý, Jakub Niček, Václav Schneider, Ondřej Vondra a Jindřich Zettner. Děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a gratulujeme k vítězství!

bf125d5d64abe8b7a65472e3d41a9623bc9fb858 - Okresní kolo Subterra Cup aneb vítězná SPŠSE