O škole se psalo v Budějcké Drbně

Během prvního pololetí tohoto školního roku si mohli čtenáři Budějcké Drbny přečíst hned čtyři PR články, které se věnovaly různým tématům, jež spojovala budova a instituce Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v Dukelské ulici.

8. října 2023 jsme se připravovali na oslavy výročí budovy školy v článku Oslava školy? Jistě. Na strojárně v Dukelské se učí už 110 let. Článek si můžete přečíst ZDE.

4. listopadu 2023 vyšel článek motivující k zájmu o techniku, kde se zejména zájemci o studium na naší škole mohli dozvědět o Technické olympiádě, jejíž výsledky mohou přidat body do přijímacího řízení – Vyřeš technický problém a získej body k přijímačkám. Článek si můžete přečíst ZDE.

8. ledna 2024 jsme do řad studenstva lákali zejména dívky, kterých je na škole málo, ale o to větší mají pak možnosti v uplatnění, protože žen v technice je obecně pomálu – Holky a technika – SPŠ Dukelská toto spojení sedí. Článek si můžete přečíst ZDE.

A konečně 31. ledna 2024 jsme se poohlédli za aktivitami, které naplňují předvánoční týden v článku – V předvánočním týdnu se studenti na SPŠ SE nenudí. Článek si můžete přečíst ZDE. Samozřejmě se nenudíme ani v jiných dnech školního roku. Většinu školního programu naplňuje učení, protože chceme do firem i na vysoké školy poslat kvalitní absolventy. Výuku naši vyučující vhodně doplňují moderními metodami výuky za použití moderních technologií, exkurzemi i přednáškami.