Návštěva autosalonu v Ženevě a dopravního muzea v Luzernu (27. února – 1. března 2024)

Ve dnech 27. 2. – 1. 3. 2024 se třídy 2.S a 3.SB vydali na exkurzi do Švýcarska. Konkrétně navštívili autosalon v Ženevě a dopravní muzeum v Luzernu. Zážitky z exkurze popsal žák třídy 2.S Jan Prim.

Dne 27. 2. 2024 jsme před školou v 18:00 nastoupili do autobusu. Cesta do Ženevy trvala 14 hodin a během ní jsme dělali několik zastávek. Jeli jsme přes Rakousko a Německo. Na místo jsme dorazili asi o hodinu dřív, než se autosalon otevíral, a tak jsme zatím pozorovali letadla na blízkém letišti. Výstava byla moc hezká, ale menší, než jsme očekávali. Odjezd byl naplánovaný na 17. hodinu a my už ve 13:30 vše viděli. V mezičase jsme se tedy vydali do města. Po prohlídce Ženevy jsme přejeli do Lausanne, kde jsme si prohlédli centrum města a přespali v místním hotelu.

Další den jsme po snídani v brzkých ranních hodinách odjeli do muzea v Luzernu, které bylo ohromné a se spoustou interaktivních exponátů a předmětů souvisejících s naším oborem (strojírenství). Po prohlídce muzea jsme se přesunuli do samotného města, kde jsme viděli mnoho historických staveb, například dřevěný Kapličkový most nebo slavnou sochu lva vytesanou do skály na počest švýcarské gardy Ludvíka XVI. Po rozchodu jsme kolem 20. hodiny znovu nastoupili do autobusu a vyrazili zpět domů.

Díky této exkurzi jsme mohli poznat jinou zemi, její kulturu, navštívili jsme výstavy vztahující se ke strojírenství a v neposlední řadě jsme potrénovali angličtinu. Výlet se opravdu vydařil!