Mistrovství České republiky v softballu (5. a 6. června 2024)

Po vítězství v krajském kole, které se konalo 15. 5. 2024, se náš softballový tým ve dnech 5. a 6. 6. 2024 zúčastnil MČR v Kostelci nad Orlicí.

První den jsme odehráli dva zápasy ve skupině a oba jsme vyhráli (s výsledkem 17:8 a 7:2), což nám zajistilo postup z 1. místa. Druhý den probíhala vyřazovací část. Ve čtvrtfinále jsme se utkali s týmem Gymnázia Postupická, který jsme porazili 10:8. V semifinále jsme ale narazili na pozdějšího vítěze turnaje (OA TGM Kostelec nad Orlicí), jemuž jsme těsně podlehli 8:10. V zápase o 3. místo jsme se střetli s týmem SZeŠ a SOU CHKT Kostelec nad Orlicí a zvítězili jsme 7:6.

Z turnaje jsme si tak odvezli krásné 3. místo. Gratulujeme našemu týmu k vynikajícímu výsledku a děkujeme všem za podporu!

Více informací k MČR v softballu si můžete přečíst přímo na stránkách České softballové asociace; dále připojujeme komentář jednoho z našich hráčů.

Komentář našeho hráče Petra Winziga ze třídy 3.EB:

„Byla to super akce, skvělý zážitek a nejlepší vzpomínky, na které nikdy nezapomeneme. Všichni jsme rádi, že jsme z letošního turnaje přivezli bronz. Většinu týmu tento výsledek těší ještě o to více, jelikož před dvěma lety jsme také vybojovali bronz a chtěli jsme podobný úspěch zopakovat. Těšili jsme se na tento turnaj celý rok, protože je to již po několikáté, co naši školu v tomto sportu reprezentujeme. I proto si myslím, že jsme byli tak dobrý kolektiv, a o to více jsme si mistrovství užili. Přes všechny nástrahy, které nás během turnaje potkaly, jsme si se vším náramně poradili a vybojovali krásné 3. místo, a to i navzdory tomu, že bylo přihlášeno 14 týmů. Myslím si, že mohu mluvit za celý tým, když řeknu, že jsme vděční za to, že jsme mohli na turnaj jet a ukázat, co v nás je.“

(Mgr. Jan Fučík)

20240605 123719 e1720083086377 - Mistrovství České republiky v softballu (5. a 6. června 2024)