Lyžařský kurz tříd 1.EE a 1.EM (14.–20. ledna 2024)

Ve dnech 14.–20. 1. 2024 se uskutečnil lyžařský výchovně vzdělávací kurz v italské Sappadě. Zúčastnily se ho třídy 1.EE a 1.EM, které doplnili zájemci z tříd 2.S a 2.EM (celkem 55 žáků). Vedoucím kurzu byl Mgr. Tomáš Bican, dalším dozorem byli Mgr. Radek Mach, Mgr. Jiří Ploch a Bc. Barák.

Ubytování a strava byly zajištěny v hotelovém komplexu Bella Italia v dojezdové vzdálenosti od lyžařských středisek Frutti di Venezia. Lyžařský výcvik probíhal ve čtyřech vzájemně se prolínajících družstvech ve střediscích Sappada, Ravascleto Zoncolan a poslední den ve vzdálenějším středisku Tarvisio. Téměř celý týden panovalo přívětivé počasí, až předposlední a poslední den se počasí zhoršilo. Žáci si dle svých dovedností užili sněhové podmínky na sjezdových tratích – k výběru byly různě obtížné trasy pro všechny výkonnostní kategorie.

Jediným „zádrhelem“ na jinak hladkém průběhu kurzu bylo zranění našeho žáka, které si vyžádalo ošetření a převoz do nemocnice v Českých Budějovicích.

Pro následující turnus, který se uskuteční na přelomu února a března, jsme načerpali zkušenosti s daným prostředím, a proto doufáme, že bude příští kurz zase o kousek lepší.

(Mgr. Tomáš Bican a Mgr. Radek Mach)