Listopad 2022 – měsíc na téma Alkohol

Listopad na SPŠ SE s sebou v rámci prevence přináší i témata alkoholu a závislostí. Tato témata jsou dle tematických plánů zahrnuta i ve výuce ZSV. Žákům jsou také e-mailem zaslány informace o škodlivosti pití alkoholu a rizicích s ním spojených. Mladí pod 18 let pít alkohol nesmí, to je dané. K tomu a k rizikům, která vznikají, pokud pijí alkohol mladiství, si můžete přečíst článek od Policie…

Listopad na SPŠ SE s sebou v rámci prevence přináší i témata alkoholu a závislostí. Tato témata jsou dle tematických plánů zahrnuta i ve výuce ZSV. Žákům jsou také e-mailem zaslány informace o škodlivosti pití alkoholu a rizicích s ním spojených.

Mladí pod 18 let pít alkohol nesmí, to je dané. K tomu a k rizikům, která vznikají, pokud pijí alkohol mladiství, si můžete přečíst článek od Policie ČR: https://www.policie.cz/clanek/alkohol-mladez.aspx.

V rámci preventivních aktivit jsou na listopad 2022 na SPŠ SE vyhlášeny dvě výzvy pro ty 18leté, kteří si alkohol čas od času dopřejí. Jedná se o 1 nealkoholický večer s přáteli a 1 víkend bez alkoholu. V únoru se ještě k tématu alkoholu a závislostí vrátíme – zkusíme společně (kdo bude chtít) tzv. Suchej únor.