Krajské kolo soutěže T-Profi (30. dubna 2024)

Dne 30. dubna 2024 se v LH Parkhotelu v Hluboké nad Vltavou konalo krajské kolo každoroční soutěže T-Profi (Talenty pro firmy). V této soutěži desítka nejlepších týmů z celého Jihočeského kraje soutěží nejen o zajímavé ceny, ale i o postup do celostátního kola, které se koná v Praze.

Soutěžní týmy jsou složené ze žáků základních a středních škol. Takový tým si dále ve spolupráci s partnerské firmou připraví, podle zadání komise složené z odborníků Jihočeské hospodářské komory, úlohu podle přesné specifikace. Za naši školu byli do týmu nominování: Marek Buřič, Lukáš Brunclík, Lukáš Pavlík, Jiří Siegelbauer a Vojtěch Šišpela (žáci 2.ER). Tento tým ve spolupráci se společností EGE, spol. s r. o., a v souladu se soutěžním zadáním připravil a realizoval model letiště.

Vjezd na letištní plochu byl řízen IP kamerou a dovolen jen vozidlům IZS tak, aby mohla pomoci letadlu v nouzi. Náš tým postavil model letiště včetně opravdu hořícího letadla, které bylo po vyhlášení poplachu uhašeno vodou z požárního vozu pomocí čerpadla a rozprašovače. Vše se odehrávalo v automatickém režimu podle vloženého programu, který studenti navrhli a vytvořili. Cesta na letiště byla plná zatáček, ale naše vozidlo si s ní nakonec poradilo a vše dobře dopadlo.

Díky výbornému návrhu, jeho realizaci a hlavně velikému nasazení všech studentů, kteří neváhali soutěži věnovat desítky hodin svého volného času, jsme krajské kolo vyhráli. Naše škola tak krajské kolo vyhrála již potřetí za sebou. Celý tým už se těší na celorepublikové kolo v Praze!

Jmenovaným studentům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy!

Prezentace ročníkových prací:

V průběhu soutěže – během přestávky, kdy odborná porota hodnotila jednotlivé soutěžní týmy – měli dva naši studenti, Matěj Kopeček a Denis Majrich ze 3.EA, možnost jako jediní prezentovat své ročníkové práce. Ostatní prezentace byly od komerčních firem na jejich produkty. Prezentace obou našich studentů vzbudily veliký zájem a ohlas. Práce Matěje Kopečka, který hovořil o spolupráci dvou robotických ramen, měla ohromný úspěch a Matěj dlouhou dobu odpovídal hlavně na otázky přítomných odborníků, kteří žasli nad jeho řešením. Prostorový displej Denise Majricha nadchl rovněž všechny. Každému, kdo chtěl, bylo dokonce umožněno, aby si na prostorovém displeji zobrazil své jméno zadané prostřednictvím klávesnice.

(Ing. Lubomír Krejsa)