Hackathon v Plzni (9. a 10. prosince 2022)

Z pátka na sobotu (9. 12.–10. 12. 2022) jsme se zúčastnili Co-hackathonu na Střední průmyslové škole elektrotechnické v Plzni (SPŠE Plzeň).

Soutěže se zúčastnily dva týmy – první složený z žáků třídy 2.EB (Denis Majrich, Matěj Kopeček, Radim Barták, Miroslav Sojka a Jan Steringa), druhý zastupovali žáci ze 3.EA (Ondřej Lounek, Vojtěch Kodat, Martin Pavlík, Jan Konzal a Jakub Luxa). Tyto pětičlenné týmy si vybraly jedno z nabízených komplexních témat k řešení a v následujících 24 hodinách pracovaly non-stop na tom, aby jejich výsledné dílo zaujalo porotu a odnesly si tak jednu z finančních a technických cen. Oba týmy pracovaly nepřetržitě po celou dobu (pouze s občasnými pauzami na občerstvení). Jen někteří se odvážili na pár minut zavřít oči.

Na našem prvním Hackathonu vybojoval tým ze třídy 3.EA, jež navrhl prototyp webové aplikace mapující odlišné výrazy pro stejná slova po celé ČR, krásné 2. místo a odnesl si odměnu 5 000 Kč a technické vybavení pro všechny členy týmu. Druhý tým se sice neumístil na prvních třech příčkách, ale získal si obdiv většiny organizátorů, kteří v průběhu obou dní několikrát ocenili schopnosti našich žáků i výběr velmi komplexních technologií pro řešení problémů. Oba týmy vyvinuly ohromnou snahu a někteří z členů se dokonce v rámci noci naučili a posléze rovnou použili programovací jazyky a jiné technologie, se kterými nikdy dříve nepracovali.

Všem zúčastněným žákům gratulujeme k úspěchu a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy!