Exkurze do firmy ŠKODA AUTO a. s. (17. října 2022)

17. října 2022 vyrazili žáci třídy 3.EB a část žáků z třídy 3.EA a 2.SA na exkurzi do automobilky ŠKODA AUTO a. s. sídlící v Mladé Boleslavi. Od školy se vyráželo v 8:30 a cesta autobusem trvala, vzhledem k ranní dopravní špičce, téměř čtyři hodiny.

Po příjezdu se nás ujaly dvě průvodkyně. Jako první jsme navštívili lisovnu s automatickou linkou, kde jsme se seznámili s průběhem práce v této části výroby. Rovněž nám zde představili lisy a jejich formy (lisovací forma může vážit až 50 tun). Druhou zastávkou byla montovna vozidel, kde jsme mohli vidět, jak se instaluje auto od karoserie až po svatbu, tj. připojení karoserie s podvozkem. Dále jsme zde měli možnost pozorovat montáž vnitřku vozidla (palubní desky atd.) a prohlédnout si odpojení dveří od zbytku karoserie.

Zaměstnanci firmy byli velmi mile překvapeni znalostmi našich žáků (o výrobě automobilů, ale i o samotné společnosti ŠKODA AUTO).

Posledním bodem programu bylo ŠKODA muzeum. Zde je k vidění například rally auto, se kterým vyhráli Švédové Pontus Tidemand a Jonas Andersson, a dále různě stará vozidla. Návštěvníci mohou na exemplářích pozorovat vývoj samotných vozidel i jejich motorů. Na závěr si někteří žáci vyzkoušeli projížďku na dráze ve virtuální realitě.

8844c58aec3148146b291e39c2d60eb01713144d - Exkurze do firmy ŠKODA AUTO a. s. (17. října 2022)