Den pro praxe – 16. 11. 2023 

Ve čtvrtek 16. 11. 2023 se na SPŠ SE uskutečnil další Den pro praxe. Jedná se o jeden z dnů, kdy do školy přicházejí zástupci spolupracujících firem a informují studenty 1. a 2. ročníků o možnostech praxí i dalších příležitostech, které jim tyto společnosti mohou nabídnout. 

Letos k nám zavítaly společnosti: Agrio MZS, s. r. o., ČD Cargo, a. s., ENGEL strojírenská, spol. s r. o., FRONIUS ČR, s. r. o., Robert Bosch, spol. s r. o.,  TPower, s. r. o., VOLTCOM, spol. s r. o., a WEDOS Internet, a. s. Během jednotlivých 25minutových setkání s každou společností se žáci s firmami seznámili, dozvěděli se mnoho zajímavého, získali důležité kontakty a někteří si i rovnou domluvili praxe. Součástí programu byla i dvě stanoviště tvořená ze školních zdrojů. Na jednom z nich představil Mgr. Ivan Lavička studentům celou koncepci povinných praxí a na druhém prezentoval Mgr. Tomáš Rolínek výhody a možnosti výjezdů do zahraničí v rámci programu Erasmus+.

V jarním termínu nás opět čeká podobná akce, ovšem určená pro 3. a 4. ročníky, tedy Den pro firmy, který se uskuteční 25. 4. 2024. Na tento den již máme přislíbenou účast některých stávajících i dalších společností. Těší nás, že můžeme tímto způsobem našim studentkám a studentům se spolupracujícími firmami setkání zprostředkovat. 

(Mgr. Pavlína Šustrová)