Den otevřených dveří ZČU

Ve středu 30.ledna 2019 se naše třída (4.EB), stejně jako všechny čtvrté ročníky, zúčastnila dne otevřených dveří na Fakultě elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni.

Odjezd od školy se uskutečnil již úderem sedmé hodiny ranní, abychom stihli všechno, co jsme si naplánovali – čekala nás totiž ještě exkurze do Škody Transportation. Tam jsme si bohužel z časových důvodů museli vybrat a rozdělit se do dvou skupin, z nichž jedna se šla podívat na výrobu motorů a druhá na kompletování trolejbusů.

Poté jsme se již přesunuli do areálu ZČU, kde nás uvítal děkan a seznámil nás s možnostmi studia. Po proslovu pana děkana jsme se rozptýlili po areálu univerzity a navštívili jednotlivé katedry dle zájmů každého z nás. Den otevřených dveří se velmi zdařil a tak jsme jen s lítostí odjížděli z univerzity, kam jak doufáme, budeme moci již příští rok nastoupit jako studenti. Cestou domů jsme se ještě krátce stavili podívat se na výrobní proces v Plzeňském Prazdroji. Při odjezdu z Plzně jsme se shodli, že v Plzni by chtěla studovat většina z nás.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.