21.6. – 23.6. 2021 ŠKOLNÍ VÝLET PRVNÍCH ROČNÍKŮ NA LIPNO

V pondělí 21.6. 2021 ráno odjelo 99 studentů 1. ročníku na školní výlet k nádrži Lipno.

Ve škole proběhlo již tradiční testování a proškolení studentů o chování a bezpečnosti na výletě.

Byli jsme ubytovaní v hotelu Swing na Radslavi, kde jsme se rychle zabydleli a ihned jsme vyrazili na pláž u hotelu Jestřábí. Třídy se rozdělily a každá měla vlastní program. Vysoké teploty a slunečná obloha nahnaly většinu účastníků do vody, na šlapadla a paddleboardy. Probíhal také piknik a  sportovní vyžití u nohejbalu a fotbálku. Na další program jsme přešli na beachvolejbalová hřiště… Slunce pálilo a, i když jsme se mazali opalovacím krémem, vzniklo heslo, či motto výletu: Všichni máme spálená záda. 

Po dostatečném sportovním vyžití jsme se vrátili do hotelu na večeři (polévka, maso s bramborem). Následoval odpočinek a večerní program – hrály se seznamovací hry, sociometrické řady apod. Poté se ještě někteří studenti odebrali ke karetním a deskovým hrám nebo kulečníku a ve 23 hod byla večerka. 

V úterý nás probudilo chladnější ráno, po noční bouřce byl svěží vzduch, ale také chladnější voda. To platilo hlavně dopoledne. Třídy se opět rozdělily a se svými třídními a instruktory z pedagogické fakulty vyrazily vstříc celodenním programům. Třída 1.SB zůstala na pláži pod hotelem, třída 1.EB vyrazila do Horní Plané a třídy 1.SA a 1.EA se přesunuly pod hotel Jestřábí, kde 1.SA měla stmelovací program a třída 1.EA sportovní program. Před polednem jsme se přesunuli do Černé v Pošumaví, kde si někteří došli na oběd do pizzerie, jiní do obchodu. 

Odpoledne se odehrávalo v podobném duchu – třídní skupinové hry, beach volejbal, koupání, povídání, hodnocení. 

K večeři se opět všechny třídy vrátily do hotelu. K večeři měl někdo kuřecí řízek s brambory, někdo kuře na paprice s těstovinami (dle toho, jak si zvolili den předem) a polévku. Pak se opět třídy sešly k večernímu programu – poznávací hry, zájmy, Senát (závažná témata)… Protože ve 21.00 začínal fotbal (ČR – Anglie), tak se program upravil tak, aby se studenti mohli dívat. Ještě jsme se s některými studenty prošli na vyhlídku nad hotelem, kde jsme sledovali západ slunce z jedné strany a příchod bouřky z druhé strany… Večer někteří místo sledování fotbalu hráli karty, kulečník, stolní fotbálek apod.

Středa byla ve znamení odjezdu. Po snídani začali studenti balit své věci a uklízet pokoje. Následoval ještě společný třídní program (nápisy z těl, trh s opičkami, chaos…). Před polednem nás čekala už jen cesta zpět do Českých Budějovic.

3d80b7aebc3dbc72d0b140bb676ce297884cbe58 - 21.6. - 23.6. 2021 ŠKOLNÍ VÝLET PRVNÍCH ROČNÍKŮ NA LIPNO4e76490cec0eb6864c9ac290c1f0407995740009 - 21.6. - 23.6. 2021 ŠKOLNÍ VÝLET PRVNÍCH ROČNÍKŮ NA LIPNO

(Mgr. Ludmila Petržalová)