2. ročník krajských středoškolských her ve volejbale – O pohár hejtmana Jihočeského kraje (29. listopadu 2023)

Dne 29. 11. 2023 se na ZŠ Oskara Nedbala uskutečnil již 2. ročník volejbalového turnaje O pohár hejtmana Jihočeského kraje.

Turnaje se zúčastnilo 15 středních škol z okresu České Budějovice. Družstva byla tvořena vždy třemi dívkami a třemi chlapci, což byl pro naši školu nelehký, ale ne neřešitelný úkol. Pořadateli jsme byli vylosováni do skupiny se SPŠ automobilní a technickou z ulice Skuherského a se sportovním Gymnáziem Česká. V prvním utkání jsme po velice bojovném výkonu vyhráli 2:0 na sety a čekal nás tak druhý zápas o postup do finálového turnaje. Družstvo Gymnázia Česká, jakožto vítěz loňského ročníku s několika reprezentanty v sestavě, bylo již od začátku pasováno na favorita turnaje. Naši žáci statečně vzdorovali, ale ani výkon na hranici maxima nám na favorita nestačil. Nakonec jsme obsadili dělené 5. místo, což je pro naši školu s ohledem na konkurenci veliký úspěch.

Děkujeme všem zúčastněným (Tomáš Vališ z 1.ER; Tomáš Míka ze 2.EE; Tereza Böhmová a Taťána Vondrová ze 3.SA; Lucie Beránková, Tomáš Paštika a Matyáš Valta ze 3.EA; Tomáš Kučera ze 3.EB) za reprezentaci naší školy! Největší pochvalu si zaslouží Tomáš Paštika, který obstaral nejméně 80 % všech našich bodů.

(Mgr. Tomáš Bican a Mgr. Radek Mach)