2. 6. 2023 – Technologický veletrh Plzeň

Dne 2. 6. 2023 žáci budoucí třídy 3.EA vyrazili do Plzně na technologický veletrh “Inovujeme Plzeň”, který se konal v nově vzniklém prostoru TechTower (moderně revitalizovaný areál bývalého pivovaru Světovar ve čtvrti Slovany na jižním okraji Plzně).

Na veletrh jsme dorazili kolem desáté hodiny a mohli jsme tam vidět stánky dvou technických vysokých škol (VUT a ZČU), stánky místních středních škol, simulátor formule 1, různé přednášky na různá témata, virtuální realitu, roboty, auta na dálkové ovládání, ukázky dronů a spoustu dalšího.
 

(Výběr z přednášek: Robotický systém řízený algoritmy umělé inteligence pro zpravodajské a průzkumné účely (VUT Brno), How the Oscar came from Hollywood to Pilsen (Technocrane) – díky teleskopickým jeřábům Technocrane vznikly některé scény známých filmů, jako jsou Titanic, Pearl Harbor, Matrix, Harry Potter či Spider-Man, Z Plzně až do Silicon Valley aneb příběh startupu ActiJoy.)

Exkurzi bychom ohodnotili spíše negativně, protože naše účast na veletrhu nám nedávala moc smysl. Spíše než pro veřejnost, která už má nějaké povědomí ohledně techniky, to bylo pro lidi, kteří o "tomto světě" neví nic.

b72c20fa6fee5c38bfe5937e02d9db2baba89ea5 - 2. 6. 2023 - Technologický veletrh Plzeň