10. ročník soutěže MERKUR perFEKT Challenge (23. listopadu 2023)

V letošním roce se konal již 10. ročník soutěže MERKUR perFEKT Challenge na VUT v Brně. Naše škola se opět zúčastnila se dvěma týmy, tentokrát ve složení šest chlapců a jedna dívka (všichni ze třídy 3.EA). Do soutěže se zapojilo celkem 57 týmů ze škol z celé republiky. Na výběr bylo z 8 typů zadání.

Naše první zvolené soutěžní téma byl Autonomní dopravní prostředek, který musel pomocí ultrazvukových snímačů projet bludiště v co nejkratším čase. Druhé téma byl Pásovec řízený barevnými značkami na dráze, což byl podobný úkol, ale snímače byly tentokrát infračervené.

Klání začalo v 9:30 a končilo v 15:00. Týmy pracovaly usilovně a s maximálním nasazením, pozitivně se projevila vhodně zvolená skladba soutěžících. Povedlo se nám dát dohromady mechaniky, elektroniky i „softwarové inženýry“. Díky tomu se dostavily i výborné výsledky – projekt Autonomní dopravní prostředek se umístil na 2. místě a Pásovec řízený barevnými značkami na dráze na 3. místě.

Po vyhlášení výsledků se konal tradiční raut. Doprava tam i zpět proběhla hladce.

Děkujeme všem zúčastněným (Lucie Beránková, Radim Barták, Jáchym Cirhan, Martin Felenda, Matěj Kopeček, Denis Majrich a Miroslav Sojka) za reprezentaci naší školy!

Více informací najdete na webových stránkách VUT Brno.

(Ing. Oldřich Smutný